Ako sa vysporiadať s úzkosťou

Ako sa vysporiadať s úzkosťou

April 11, 2020

Že šírenie koronavírusu po celom svete zhoršuje nepríjemné pocity úzkosti, nie je žiadnym prekvapením. Sledovanie spravodajstva, neustále nové správy o rýchlosti šírenia, ľudia v rúškach, obrázky obchodov s prázdnymi regálmi a hlavne a predovšetkým narušenie nášho každodenného života.

To všetko súvisí s úzkosťou a stresom, a pokiaľ máte viac ako 40 rokov a vaša hladina hormónov začína kolísať, môže dochádzať k tomu, že hladina vášho stresu a úzkosti sa ešte viac zvyšuje. Ak ste v strese, zvyšuje to riziko ochorenia. Je to preto, že aktivujete a stimulujete svoj vnútorný biologický poplachový systém, ten zaplaví telo kortizolom, ktorý potláča reakciu imunitného systému.

Vyhnite sa tomu! Máme pre vás 5 tipov, ako predchádzať zvýšovanie stresu a úzkosti:

  1. Zdravá strava – dodržiavanie zdravého spôsobu stravovania a dostatočná hydratácia pomôže vášmu imunitnému systému, je to jeden z praktických a jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť pre svoju ochranu a obranu vášho imunitného systému.

  2. Prijmite fakt, že stres nie je zlá vec, je to mechanizmus, ktorý vám pomáha zostať v strehu. Prijmite opatrenia, usporiadajte, čo budete potrebovať pre prípad, že budete vyzvaní ku karanténe. Príprava vám poskytne vnútorný kľud.

  3. Cvičenie – pokiaľ môžete ísť von, choďte na prechádzku, behajte, choďte na výlet, hýbte sa. Pokiaľ budete požiadaní, aby ste zostali doma, existuje množstvo cvičení, ktoré môžete robiť doma, ako napr. jóga, tai-chi, pilates a ďalšie – nájdete ľahkú pomoc na internete alebo na vašej televízii.

  4. Pomenujte to – Najhoršia vec, ktorú môžete povedať niekomu, kto je nervózny, je „kľud/relaxuj“, ale či už je to koronavírus, menopauza alebo iné životné udalosti - je užitočné si úzkosť a stres pripustiť. Keď o tom rozprávate, zdieľate tak starosti s blízkymi, a nepotrebujete ani, aby sedeli vedľa vás, stačí byť online, rozprávať o dôvodoch a pocitoch pomôže zvládnuť a ovládať vašu úzkosť.

  5. Napíšte to – naša myseľ je zložitá, keď si napíšete svoje myšlienky, obavy a úzkostné pocity, ktoré máte, musíte ich pomenovať a postaviť sa im čelom/tvárou v tvár, čo môže niekedy obavy a úzkostné pocity pomôcť zmierniť a obmedziť ich.

A čo je najdôležitejšie, snažte sa byť vyrovnaná! Úzkosť je riadená hormónmi, keď poklesne hladina estrogénu, vaše telo a myseľ sa stanú hormonálne nevyváženými, čo zvyšuje stres, úzkosť a znižuje kvalitu spánku.

Pomôžte znovu získať svoju vnútornú rovnováhu s Femarelle® Rejuvenate, pomôže vám v boji s emocionálnou búrkou a stresom.