Návaly tepla...nielen v lete

Júl 5, 2023

Návaly tepla sú hrozné a počas horúcich letných dní sú ešte viac nepríjemné – štúdie preukázali, že to nie je len v našich hlavách. Frekvencia a závažnosť návalov tepla sa v letných mesiacoch zvyšuje.
Tu je 5 užitočných tipov:

1. Používajte ľahké oblečenie - pokiaľ nemáte tendenciu sa potiť, noste 100% bavlnené oblečenie. Hoci bavlna „dýcha“, absorbuje aj vlhkosť a pot a teda aj nepríjemný pocit, že máte na sebe mokrú handru. Pokiaľ sa potíte, vyskúšajte oblečenie z materiálu, ktorý odvádza vlhkosť, ako je “dry fit”, a to hlavne počas dňa, kedy nemáte možnosť sa prezliecť.

2. Obliekajte sa vo vrstvách - prispôsobte obliekanie ako „cibuľa“, čo znamená, že vrstva najbližšie k telu by mala byť ľahká, vzdušná a priedušná, a nad túto vrstvu pridajte ľahko odnímateľné oblečenie, ako sú ľahké bundy alebo svetríky, ktoré vás zahrejú, keď vlna horúčavy neskôr odpovie.

3. Zmrazte mokrú žinku - namočte mäkkú handričku a zmrazte ju, aby ste ju mohli použiť počas návalu tepla.

Len ho nezabudnite vybrať v správnej chvíli z mrazničky von.

4. Sledujte svoj jedálniček - vyvarujte sa korenených potravín, kofeínu a alkoholu.

Keď pracujete, skúste jesť studené jedlá, ako napríklad šalát a ovocie.

5. Obnovte hormonálnu rovnováhu - návaly tepla sú spôsobené poklesom hladiny estrogénu, čo vás uvádza do stavu chronickej hormonálnej nerovnováhy. Ak chcete obnoviť rovnováhu, skúste Femarelle® Recharge a postarajte sa o prechod menopauzy rýchlo a efektívne. Femarelle je rad doplnkov stravy pre ženy.

Viac informácií na FB , IG alebo www.femarelle.cz


ZAUJÍMAVÉ INFORMÁCIE:

Máme tu pre Vás pár štatistík z nášho výskumu na tému stres a návaly u žien 40+ (dotazníkový výskum prebiehal v marci-septembri 2020, zúčastnilo sa ho viac ako 160 žien vo veku 40+).

- každá druhá žena pociťuje obmedzenia v kvalite života vďaka obťažujúcim návalom tepla
- viac ako 2/3 žien zažívajú nočné potenie
- 90% žien pociťuje podráždenie kvôli bežným denným situáciám a cez 80% žien sa cíti v poslednej dobe nervózny av strese.

A ako teda predchádzať zvyšovaniu stresu a úzkosti?

1. Zdravá strava – dodržiavanie zdravého spôsobu stravovania a dostatočnej hydratácie pomôže vášmu imunitnému systému. Je to jeden z praktických a jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť pre svoju ochranu a obranu imunitného systému.

2. Prijmite fakt, že stres nie je zlá vec, je to mechanizmus, ktorý nám pomáha zostať v strehu. Prijmite ho. Dbajte na včasnú prípravu, nech sa jedná o čokoľvek v našich každodenných životoch. Veľmi to pomôže.

3. Cvičenie - ak môžete ísť von, bežte na prechádzku, behajte, choďte na výlet, hýbte sa. Pokiaľ sa Vám von nechce, alebo nie je vhodné počasie pre vychádzky, existuje mnoho cvičení na doma, ktorými sa tiež môžete účinne odreagovať, joga, tai-chi, pilates a mnoho ďalších – ľahkú pomoc nájdete na internete. Alebo si jednoducho len zatancujte pri rádiu vašej obľúbenej hudby.

4. Pomenujte to – najhoršia vec, ktorú môžete povedať niekomu, kto je nervózny, je „pokoj/relaxuj“, ale či už ide o menopauza alebo iné životné udalosti – je užitočné si úzkosť a stres pripustiť. Keď o tom hovoríte, zdieľate tak starosti s blízkymi, či už sedí vedľa vás, alebo ste s nimi online. Hovoriť o dôvodoch a pocitoch pomôže zvládnuť a ovládať vašu úzkosť.

5. Napíšte to - naša myseľ je zložitá, keď si napíšete svoje myšlienky, obavy a úzkostné pocity, ktoré máte, musíte ich pomenovať a postaviť sa im čelom/tvárou v tvár, čo môže niekedy obavy a úzkostné pocity pomôcť zmierniť a obmedziť ich.

A čo je najdôležitejšie, snažte sa udržovať v rovnováhe akokoľvek je Vám príjemné. Úzkosť je riadená hormónmi, keď poklesne hladina estrogénu, vaše telo a myseľ sa stanú hormonálne nevyváženými, čo zvyšuje stres, úzkosť a znižuje kvalitu spánku.

Ako ste na tom Vy s návalmi tepla? Môžete si skúsiť urobiť náš test, ktorý Vám povie viac TU. :)

Pomôžte svojmu telu a mysli znovu získať svoju vnútornú rovnováhu s Femarelle®, pomôže vám v boji s emocionálnou búrkou a stresom. Viac informácií na www.femarelle.cz. Femarelle je rad doplnku stravy pre ženy.