TIPY, ako byť fit a zdravá

TIPY, ako byť fit a zdravá

Marec 25, 2020

Veľa situácií, s ktorými sa stretávame dnes a denne, rozhodí náš každodenný život.

Femarelle® Recharge je súčasťou vašich každodenných zvyklostí, spísali sme teda niekoľko tipov, ako byť fit a zostať zdravé:

  1. Dýchajte – v reklamách to často vyzerá tak, že akonáhle dosiahnete obdobie menopauzy, začnete naraz celý deň len hybernovať… pokiaľ to je váš prípad….tak vela šťastia. Väčšina z nás je stále zaneprázdnená hektickým osobným aj pracovným životom. Lenže čo teraz? …nastáva chvíľa sa nadýchnuť. Môžete si vyhľadať online cvičenie jógy, tai-chi, pilates, užiť si čas sama pre seba, v kľude sedieť a …dýchať.

  2. Vetrajte – je to dôležité nielen v období viróz, ale aj pokiaľ ste v karanténe, je potrebná častá cirkulácia vzduchu. Uistite sa, že v izbe je chladnejšia teplota, otvorte okná a nechajte vyvetrať vzduch. Je to podstatné pre váš imunitný systém, a naviac chladnejší vzduch a časté vetranie môže pomôcť znížiť návaly tepla.

  3. Majte sex – v období menopauzy mnoho žien zaznamená pokles sexuálnej aktivity. Niektoré sa sexu vyhýbajú z dôvodu nedostatočnej vlhkosti vaginálnej sliznice a bolesti s tým spojenou. Pokiaľ ste vy aj váš partner v karanténe, tak je to najlepší čas vyskúšať a nájsť cesty, ako si užiť čas aj v období menopauzy.

  4. Píšte si denník – je to skvelá príležitosť písať si zápisky. Poznamenať si, kedy ste mali návaly tepla, migrény, či sú vaše zmeny nálad horšie potom, čo ste zjedli alebo vypili určité potraviny. Majte so zapisovaním trpezlivosť, po čase si skúste vaše poznámky zhrnúť, môžu vám pomôcť neskôr.

  5. Udržujte svoj mozog fit – poznáte to,”veselá a bystrá myseľ, polovica zdravia“. Stav mozgu počas menopauzy vypadá, že častejšie zabúdate alebo sa horšie sústredíte. Využite čas na trénovanie mozgu – naučte sa niečo nové, niečo, čo ste vždy chceli.

Tieto tipy boli spísané spoločne so ženami, ktoré tak, ako mnohé z nás, prežívajú obdobie menopauzy.

Náš posledný tip je odporučenie: Majte k dispozícii aj váš obľúbený prípravok Femarelle®. Rovnako ako ostatné tipy aj tento je o dodržaní každodennej rutiny. Užívajte každý deň Femarelle ráno a večer, je súčasťou vašej životnej rovnováhy.