Nenechajte sa vyviesť z rovnováhy – 5 tipov, ako na to

Nenechajte sa vyviesť z rovnováhy – 5 tipov, ako na to

Marec 29, 2020

Ochorenie spôsobené novým koronavírusom (označované ako COVID-19), ktorý sa prvýkrát objavil v Číne, sa teraz šíri po celom svete. Spôsobuje mnoho obmedzení a častokrát tiež neplánovanú izoláciu a karanténu miliónov ľudí. To všetko ovplyvňuje nielen náš každodenný život, ale vyvádza z rovnováhy tiež náš bežný denný režim a zvyky, a to môže mať hlboký vplyv na našu náladu.

Femarelle® je pre mnoho žien súčasťou každodenného života, preto sme dali dohromady niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zostať v kondícii:

1. Hydratácia (H2O) – nielen počas menopauzy ženy často zažívajú pocit suchosti slizníc. Je to pravdepodobne spôsobené znížením hladiny estrogénu. Uistite sa, že pijete 8–12 pohárov vody denne (cca 1,5 l alebo 300 ml na 1 kg váhy). Vyvarujte sa sladených nápojov a vždy dávajte prednosť vode. Pitná voda (nesýtená) pomáha znižovať nadúvanie, ku ktorému môže dochádzať pri hormonálnych zmenách. Okrem toho dostatočná hydratácia vodou môže zabrániť zvyšovaniu telesnej hmotnosti, pretože zaistí pocit sýtosti a pritom podporuje činnosť metabolizmu. Dostatočná hydratácia vám tiež pomôže byť v kondícii a bystrá, vzhľadom k tomu, že hydratácia je kľúčom k udržaniu zdravej mysle i tela, snažte sa byť v stresových časoch dostatočne hydratovaní.

2. Vyhnite sa kofeínovým nápojom – súvisí s tipmi k hydratácii (viď. vyššie), problém s kofeínom je tiež v tom, že zvyšuje návštevy toalety. Pokiaľ ste v karanténe, chcete znížiť počet návštev toalety. Uvádza sa, že kofeín môže tiež vyvolať návaly tepla, nočné potenie a výkyvy nálad, hlavne pokiaľ ho pijete počas noci.

3. Obmedzte množstvo predpripravených potravín (tzv.polotovarov) – je to síce o trochu viac časovo náročné a pre niekoho zložitejšie , ale pokiaľ máme možnosť a čas, skúsme ho využiť a vybrať si zdravšiu možnosť. Ocení to iste aj naše okolie. Vysoká spotreba polotovarov a rafinovaných sacharidov je spojená so zvýšenou tendenciou k zmenám nálad a môže ovplyvňovaťi zdravie kostí.

4. Jedzte veľa ovocia a zeleniny – jedzte zdravšie, zvlášť teraz je to potrebné. A teraz máte čas objaviť všetky rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré sú k dispozícii a ktoré máme možnosť ochutnať, kto vie, možno niektoré nové druhy zaradíte medzi vaše obľúbené. Bohatá strava s ovocím a zeleninou vám môže pomôcť udržiavať zdravé kosti a môže zabrániť rastu telesnej hmotnosti, čo je zásadné, pokiaľ je znížená možnosť pohybu.

5. Cvičenie – Pokiaľ pravidelne cvičíte, neprestávajte, prispôsobte cvičenie aktuálnym možnostiam. Je to skvelá príležitosť byť kreatívny, učiť sa napríklad aj niečomu novému. Pokiaľ pravidelne necvičíte, berte to ako príležitosť začať. Pravidelné cvičenie môže pomôcť zmierniť príznaky menopauzy, ako sú poruchy spánku, úzkosť, výkyvy nálad a únava. Pomôže tiež vyhnúť sa priberaniu na váhe.

Karanténa a núdzový režim narušuje náš každodenný život, využime čas pre sebe a svoje telo!

Tieto tipy boli spísané spoločne so ženami, ktoré tak, ako mnohé z nás, prežívajú obdobie menopauzy.

Našim posledným tipom je overenie, že máte dostatok vášho obľúbeného prípravku Femarelle®, rovnako ako všetky odporúčané tipy, je dôležité udržiavať každodenné zvyky. Užívajte Femarelle ráno a večer, pomáha po celú dobu a udržuje váš život v rovnováhe.