Názory odborníkov

doc. MUDr. Tomáš Fait

„Jsem velmi rád, že můžeme nehormonální přírodní terapii menopauzy doporučit i našim ženám. Na základě získaných výsledků můžeme potvrdit, že Femarelle přináší rychlý účinek u 8 z 10 žen již po jednom měsíci užívání,“  komentoval výsledky prieskumu predseda Českej spoločnosti pre menopauzu a andropauzu doc. MUDr. Tomáš Fait.

Prečítajte si rozhovor o ženských hormónoch s MUDr. Faitom >>
Vypočujte si vystúpenie MUDr. Fait vo vysielaní Country Radia >>


Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc.

Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc., prezident Slovenskej Spoločnosti pre endokrinológiu, menopauzu a andropauzu dopĺňa: „Aj u nás môžeme ženám nehormonálnu prírodnú terapiu menopauzy s DT56a (Femarelle) odporučiť. Spätnú väzbu máme zdokumentovanú od niekoľkých stoviek žien, ktoré boli v posledných mesiacoch sledované v našich ambulanciách na Slovensku.“

Dr. Andrea Riccardo Genazzani MD, PhD

„Estrogen zaisťuje život a vitalitu a s jeho poklesom čelia ženy novej realite,“ upozorňuje prezident Európskej gynekologickej spoločnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani.

Najbežnejšou voľbou lekárov je hormonálna liečba. Ženám je však možné podľa Genazzaniho ponúknuť prírodnú nehormonálnu terapiu prvej voľby, ktorá je vedecky overená a bez rizík. „Štúdie potvrdzujú, že nehormonálna prírodná terapia s Femarelle má porovnateľnú účinnosť ako hormonálna terapia,“ dodáva Genazzani.


MUDr. Peter Brenišin

"Hoci si laická verejnosť pojmy prechod, klimaktérium a menopauza často zamieňa a stotožňuje ich, neznamenajú to isté. Z odborného medicínskeho hľadiska pojmom klimaktérium (prechod) označujeme obdobie v živote ženy, kedy dochádza k vyhasínaniu funkcií vaječníkov."